Dowiedzmy się więcej na temat cellulitu

Problemem , z którym musi zmierzyć się bardzo dużo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Okazuje się, że, atakuje on nie tylko kobiety zmagające się z nadwagą. Wbrew panującej powszechnie opinii pomarańczowa skórka może pojawić się również u naprawdę szczupłych pań. Wiele osób zadaje w związku z tym pytanie co odpowiada za pojawienie się cellulitu i co zrobić, by przywrócić dobry wygląd swojej skóry – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Czym jest cellulit i gdzie najczęściej występuje?
Zdecydowana większość pań zauważa pomarańczową skórkę na udach. Trzeba jednak zaznaczyć, że może on pojawić się również na brzuchu, a nawet na piersiach. Miejsca zaatakowane cellulitem są grudkowe, skóra mocno się marszczy. To właśnie dlatego cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duży jest zakres zmian uzależnione jest oczywiście od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się go pozbyć.

Grudki znajdujące się pod skórą: co to takiego?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które powiększyły swoje rozmiary. Kiedy dochodzi do ich powiększenia, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które leżą w ich sąsiedztwie. Na skutek tego dochodzi do pogorszenia krążenia i przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego znacznie gorzej przyswajają tlen oraz przeróżne składniki odżywcze. Efektem tego jest z kolei znacznie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie toksyczne substancje, a także woda pozostają w związku z tym w tkankach.

Czynnik sprzyjające powstawaniu cellulitu
Dzisiaj nie wskazuje się na jedną przyczynę. Specjaliści mówią, że przyczyn powstawania cellulitu wskazać można przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Kobiety , które żyją aktywnie, uprawiają sport są o wiele mniej narażone na wystąpienie tak nielubianej pomarańczowej skórki. Tym, co zwiększa ryzyko wystąpienia cellulitu jest również zbyt duża ilość soli i cukru w diecie. Jeśli więc nie chcemy paść ofiarą cellulitu, lepiej wyeliminować cukier, a sól zastąpić zachwycającymi zapachem ziołami. Zbyt ciasne ubrania oraz palenie papierosów także sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Wszystko dlatego, że są to czynniki negatywnie odbijające się na krążeniu. Wskazuje się także na związek między cellulitem, a nadwagą, jednocześnie podkreślając – o czym wspomnieliśmy wyżej – że cellulit może pojawić się również u szczupłych kobiet.

Sposoby na rozprawienie się z cellulitem
Przede wszystkim należy pamiętać, że liczy się systematyczność oraz możliwie jak najszybsze rozpoczęcie walki z cellulitem. Jeśli będziemy czekać aż cellulit będzie mocno zaawansowany, jego pokonanie może stać się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, usprawnienie krążenia. Jeżeli cellulit znajduje się na początkowym stadium, sięganie po drastyczne metody nie jest konieczne. Pomogą regularne spacery, a także ruch o umiarkowanym nasileniu. Specjaliści polecają szczególnie jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała oraz brzuch (są to miejsca, na których zmiana lokuje się najczęściej). Ogromne znaczenie ma także dieta. Koniecznie trzeba ograniczyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem gromadzeniu wody w organizmie. Tak samo jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby wspierały one usuwanie wody. Wspomóc można się także masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W warunkach domowych można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując naprzemiennie zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które padły ofiarą cellulitu warto także szorować codziennie szorstką gąbką. Sprawdzają się także myjki z wypustkami. Znajdziemy je w każdej drogerii, a ich zakup to niewielki koszt. Dobrze wprowadzić również do pielęgnacji kosmetyki o działaniu antycellulitowym. W każdej drogerii znaleźć można dzisiaj naprawdę duży wybór tego rodzaju preparatów. Pomaga regularne stosowanie peelingu z kawy, który każda pani może przygotować samodzielnie.

Cellulit to coś więcej niż tylko problem natury estetycznej. Trzeba pamiętać, że znacznie zaawansowane zmiany nie tylko brzydko wyglądają, ale wiążą się również z niemałym bólem. Dlatego tak istotne jest, aby zrobić wszystko, by cellulit w ogóle się nie pojawił. Kiedy jednak się rozwinie, należy możliwie jak najszybciej rozpocząć z nim walkę. Na szczęście obecnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się doskonale.

Dodaj komentarz